SLAVÍME ÚSPĚCH

Cena 2017, 2018

Cena 2017, 2018

Nominace na nejprestižejší literární cenu v letech 2017 i 2018 (více viz. rubrika Napsali o nás)

Myslíte, že velcí podnikatelé by měli podpořit rozvíjení rozhledu školní mládeže?

Profilovka

Profilovka

Vratislav Vyhlídka, profilovka
Spisovatel Vratislav Vyhlídka se narodil 23.9.1980 v Českých Budějovicích, žije v Kardašově Řečici. Zde absolvoval ZŠ, mezi lety 1995 a 2000 docházel na Obchodní akademii TGM v J. Hradci. Ačkoli rozhodně nepatřil kvůli svým mimoškolním aktivitám k nejlepším studentům, zakončil docházku úspěšnou maturitní zkouškou. V roce 2001 dokončil nástavbové studium anglického jazyka na Státní jazykové škole při OA TGM v J. Hradci. Má státní zkoušku a anglického jazyka a techniky administrativy.

Do září 2001 byl se dvěma přáteli na studentské pracovní stáži ve Spojených státech, stali se tak přímými svědky tamní euforie po tzv. teroristických útocích. Po návratu pracuje do roku 2006 pro Haló noviny jako redaktor/editor zahraničního zpravodajství.
Byl vysílán na zahraniční pracovní cesty (např. Lisabon, Atény), účastnil se i prvních svobodných voleb s iráckými exulanty. Komunistický tisk opustil poté, co se stal svědkem několika "incidentů" a situací, které podle něho odporují levicové morálce, a ztratil důvěru ve vedení KSČM a jeho politiku. Nikdy však neopustil řadové straníky a poctivé regionální politiky KSČM. Je kritikem současných poměrů na ÚV KSČM, odpůrcem totalitních režimů.

Mezi lety 2006 a 2008 vedl zahraniční logistiku jihočeského výrobce krmiv Propesko a poté obchodní oddělení softwarové společnosti Visimo/Inwebio, která se specializovala na výrobu SEO-optimalizovaných firemních webů. Od roku 2009 pracoval pro spol. Tesco Stores ČR, a.s., kde jako provozní manažer stabilizoval problémové obchodní jednotky. V této pozici dosáhl vynikajících výsledků, které odráží to, že obdržel 3x cenu Tesco Díky za manažerské dovednosti. Společnost opustil po odchodu gen. ředitele, p. Clarka, a provozního ředitele, p. Kirbyho. Mezi lety 2012 a 2015 pracoval pro společnost Kaufland, kde rovněž v pozici ředitele obchodního domu zastabilizoval jednu z nejhůře fungujících filiálek a dostal ji ve většině sledovaných ukazatelů do TOP 10. Za toto obdržel dva roky po sobě poděkování od ředitele provozu, p. Mironidise, a jedno ocenění od generálního ředitele, p. Karnatha. Spol. Kaufland opustil na vlastní žádost v létě 2015 po tzv. přerozdělení oblastí, kdy situaci popsal jako "nevhodnou pro udržení dobrých výsledků obchodního domu", za který byl zodpovědný.

V říjnu 2015 vychází jeho zlomový válečný román Lví stíhač a Černý orel nad Madridem. V roce 2016 již působí jako ceněný autor žánru válečného románu, zejména poté, co byl vyhodnocen mezi TOP 10 spisovateli válečných románů na českém knižním trhu jako jediný Čech. V rámci osvěty pořádá besedy na téma čeští letci ve 2. světové válce a Čechoslováci ve španělské občanské válce pro školy a knihovny. Tato osvětová činnost je pro něho prodělečná, je tedy označován za filantropa a vlastence.

Hovoří česky a anglicky, je fanouškem historie. Jeho lásku k létání mu v praxi neumožnila naplnit vada rohovky, má špatné prostorové vidění (což ho pojí s hlavním románovým hrdinou Františkem Lvem). Po matce Dagmar přináleží ke šlechtickému rodu Pánů z Kunštátu, je přímým potomkem husitského hejtmana Viktorina Bočka z Kunštátu (otce krále Jiřího z Poděbrad). Na rodové historii si zakládá, ač druhým dechem pokračuje, že "dnes už si za to nikdo nic nekoupí". Je milovníkem psů, baví ho výlety na rozvaliny hradů a jezdí nejraději na motocyklu, což je podle něho "životní názor". Je svobodný, byť téměř deset let zadaný. Nejmilejším místem je pro něj italské město Paestum poblíž Neapole. Jeho bratr Vítězslav je ve státních službách.
E-mail
Heslo
Pro odběr novinek emailem:

Oficiální web spisovatele Vratislava Vyhlídky

Profilovka

Profilovka

Profilové foto Vratislav Vyhlídka, 2016
Provozovatel:

Vratislav Vyhlídka,
IČO: 72141808
Lomnického 637
Kardašova Řečice
378 21

(Nejsem plátcem DPH)

Copyright: Vratislav Vyhlídka, 2016
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one