SLAVÍME ÚSPĚCH

Cena 2017, 2018

Cena 2017, 2018

Nominace na nejprestižejší literární cenu v letech 2017 i 2018 (více viz. rubrika Napsali o nás)

Myslíte, že velcí podnikatelé by měli podpořit rozvíjení rozhledu školní mládeže?

Nakladatelství Gladius

Nakladatelství a vydavatelství Gladius bylo založeno Vratislavem Vyhlídkou dne 1. dubna 2016 jako odpověď na neradostný stav, s nímž se potýkají méně známí čeští autoři při snaze prosadit svůj rukopis u velkých nakladatelských domů. Ty o původní českou tvorbu nejeví zájem, pokud nejde o dílo dobře prodejného a osvědčeného autora. Ze zahraničí však přeloží pomalu jakýkoli brak.

Malá nakladatelství, která na českém knižním trhu fungují vedle renomovaných nakladatelských domů, naopak žádají často autorský příspěvek na vydání díla, který činí někdy až 600 procent výrobních nákladů titulu. Tito podnikatelé poté nemají zájem na šíření knihy běžnými distribučními kanály, protože jde o "práci navíc"... a oni již mají vyděláno z autorského příspěvku.
Lev na Jaramě

Lev na Jaramě

Prvním počinem nakladatelství Gladius je druhé pokračování ságy Lví stíhač - termín vydání: léto 2016 - ISBN 978-80-906496-0-6
Přestože se nakladatelství Gladius zabývá zejména zastřešením letecké ságy Lví stíhač, jejíž první díl si získal na přelomu let 2015/16 velkou čtenářskou oblibu, v současné době nepřijímáme jiné tituly. Jsme ochotni ale poradit začínajícím spisovatelům, jak prorazit na knižním trhu.

Nakladatelství není ničím víc, než sdružením spisovatele Vratislava Vyhlídky a jeho dvorních grafiků Michala Peichla a Václava Špírala. Využívá služeb spřátelených tiskáren, které si udržely nízké výrobní náklady. V současné době nás tiskne olomoucké Sugesto.
Ve věci distribuce se snažíme obejít běžné distribuční společnosti, které titul prodražují svou marží o cca 50 %. Spolupracujeme napřímo se spřátelenými knihovnami, školami, knižními řetězci a e-shopy. Mnoha lidem, pohybujícím se v oblasti literatury, totiž není situace na českém knižním trhu lhostejná a rádi podpoří nákupem malé nakladatelství.

Pokud máte mezi známými autora píšícího do šuplíku a patříte mezi čtenáře Lvího stíhače, neváhejte se na Gladius obrátit s rukopisem a žádostí o radu, jak dobýt český knižní trh. Uvidíme, co dokážeme vymyslet... Vydání knihy opravdu není jen pro vyvolené autory! Rádi pomůžeme - Národ sobě!
E-mail
Heslo
Pro odběr novinek emailem:

Oficiální web spisovatele Vratislava Vyhlídky

Profilovka

Profilovka

Profilové foto Vratislav Vyhlídka, 2016
Provozovatel:

Vratislav Vyhlídka,
IČO: 72141808
Lomnického 637
Kardašova Řečice
378 21

(Nejsem plátcem DPH)

Copyright: Vratislav Vyhlídka, 2016
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one