SLAVÍME ÚSPĚCH

Státní cena ´17

Státní cena ´17

Autor Lvího stíhače byl nominován na Státní cenu za literaturu 2017 - ocenění může 28. října putovat do jižních Čech. Poděkování patří zejména fanouškům a knihovnám, které Lvího stíhače mají ve fondu.

Myslíte, že velcí podnikatelé by měli podpořit rozvíjení rozhledu školní mládeže?

Spisovatel
Vratislav Vyhlídka, narozen 23. září 1980, je zřejmě neúspěšnější novodobý autor válečných románů v ČR. Největším dosavadním úspěchem je umístění v TOP 10 válečných romanopiscích, kteří působí na českém knižním trhu (podle odborného vojenského serveru army-store.net). Kromě něho se v nejlepší desítce objevili jen samí zahraniční autoři válečných románů zvučných jmen, jako je např. Frederick Forsyth. První díl románové řady o dobrodružstvích českého stíhače Františka Lva s názvem "Lví stíhač a Černý orel nad Madridem" vydalo v říjnu 2015 brněnské nakladatelství Littera a kromě e-shopů je k dostání v Domech knihy řetězce Kanzelsberger. Šlo již o autorův šestý románový počin.
Besedy pro knihovny
Přestože jako člen kontrolního managementu ve finančním sektoru nemám již tolik času, stále pořádám v domluvených termínech podvečerní spisovatelské besedy pro čtenáře v knihovnách. Tématem je čs. letecká tradice v letech 1938-1945 (tzn. co zažili naši letečtí veteráni v době mobilizace a mnichovské zrady, poté při útěku z vlasti a při bojích v zahraničním exilu), dále téma Čechoslováků bojujících ve Španělské občanské válce v letech 1936-1939 (tzn. povídání k tématu dobrodružství románového Lvího stíhače). Beseda je oblíbená zejména u starších ročníků, kteří mají k vlasteneckým tématům nejlepší vztah, ovšem mladí se při nich hodně dozvědí o sobě samých - tedy co to znamenalo být Čechoslovákem v době odvahy a hrdosti našeho národa.
Nakladatelská a vydavatelská činnost
Vzhledem k tomu, že levicoví autoři to mají na českém knižním trhu podstatně složitější než nejrůznější škrabálkové poplatní režimu, založil jsem nakladatelství a vydavatelství Gladius. Gladius zastřešuje ságu Lvího stíhače a provádí reedice původních titulů z mé dílny. Zároveň ochotně rád poradím komukoli, kdo se chystá vydat knihu. Cizí tituly nepřijímám.
E-mail
Heslo
Pro odběr novinek emailem:

Oficiální web spisovatele Vratislava Vyhlídky

Profilovka

Profilovka

Profilové foto Vratislav Vyhlídka, 2016
Provozovatel:

Vratislav Vyhlídka,
IČO: 72141808
Lomnického 637
Kardašova Řečice
378 21

(Nejsem plátcem DPH)

Copyright: Vratislav Vyhlídka, 2016
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one