SLAVÍME ÚSPĚCH

Cena 2017, 2018

Cena 2017, 2018

Nominace na nejprestižejší literární cenu v letech 2017 i 2018 (více viz. rubrika Napsali o nás)

Myslíte, že velcí podnikatelé by měli podpořit rozvíjení rozhledu školní mládeže?

Spisovatel
Vratislav Vyhlídka, narozen 23. září 1980, je zřejmě neúspěšnější novodobý autor válečných románů v ČR. Největším dosavadním úspěchem je umístění v TOP 10 válečných romanopiscích, kteří působí na českém knižním trhu (podle odborného vojenského serveru army-store.net). Kromě něho se v nejlepší desítce objevili jen samí zahraniční autoři válečných románů zvučných jmen, jako je např. Frederick Forsyth. První díl románové řady o dobrodružstvích českého stíhače Františka Lva s názvem "Lví stíhač a Černý orel nad Madridem" vydalo v říjnu 2015 brněnské nakladatelství Littera a kromě e-shopů je k dostání v Domech knihy řetězce Kanzelsberger. Šlo již o autorův šestý románový počin.
Besedy pro knihovny
Přestože jako člen kontrolního managementu ve finančním sektoru nemám již tolik času, stále pořádám v domluvených termínech podvečerní spisovatelské besedy pro čtenáře v knihovnách. Tématem je čs. letecká tradice v letech 1938-1945 (tzn. co zažili naši letečtí veteráni v době mobilizace a mnichovské zrady, poté při útěku z vlasti a při bojích v zahraničním exilu), dále téma Čechoslováků bojujících ve Španělské občanské válce v letech 1936-1939 (tzn. povídání k tématu dobrodružství románového Lvího stíhače). Beseda je oblíbená zejména u starších ročníků, kteří mají k vlasteneckým tématům nejlepší vztah, ovšem mladí se při nich hodně dozvědí o sobě samých - tedy co to znamenalo být Čechoslovákem v době odvahy a hrdosti našeho národa.
Nakladatelská a vydavatelská činnost
Vzhledem k tomu, že levicoví autoři to mají na českém knižním trhu podstatně složitější než nejrůznější škrabálkové poplatní režimu, založil jsem nakladatelství a vydavatelství Gladius. Gladius zastřešuje ságu Lvího stíhače a provádí reedice původních titulů z mé dílny. Zároveň ochotně rád poradím komukoli, kdo se chystá vydat knihu. Cizí tituly nepřijímám.
E-mail
Heslo
Pro odběr novinek emailem:

Oficiální web spisovatele Vratislava Vyhlídky

Profilovka

Profilovka

Profilové foto Vratislav Vyhlídka, 2016
Provozovatel:

Vratislav Vyhlídka,
IČO: 72141808
Lomnického 637
Kardašova Řečice
378 21

(Nejsem plátcem DPH)

Copyright: Vratislav Vyhlídka, 2016
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one